Aktualności
Przychodnia Weterynaryjna "Maxi' jest partnerem Karty Mieszkańca Miasta Gdańska
Dla posiadaczy karty jest rabat 15% na usługi wykonywane na miejscu w Przychodni. Rabat nie przysługuje na zakup leków czy karm wydawanych bez usługi. Nie sumuje się z innymi promocjami, zniżkami, rabatami.
Zapraszam serdecznie wszystkich posiadaczy Karty Mieszkańca Gdańska.
https://www.jestemzgdanska.pl/partner-szczegoly.qbpage?id=790667
Czerwcowa promocja!
W miesiącu czerwcu 2018 r zapraszam do skorzystania z tańszego zabiegu sanacji jamy ustnej (-10% od ceny końcowej). Zabieg wykonuje się w pełnej narkozie. Zwierzę do narkozy musi być najpierw zakwalifikowane a później odpowiednio przygotowane. Szczegółowe informacje odnośnie zabiegu oraz umówienie się na zabieg: na miejscu w przychodni lub telefonicznie.
U zwierząt tak samo jak u ludzi należy dbać o stan jamy ustnej w tym zębów. Choroby zębów i przyzębia stanowią dla zwierzęcia dyskomfort ze względu na ból, ale są też punktem wyjścia dla innych ogólnoustrojowych chorób w tym niewydolności nerek, serca czy posocznicy. Zachęcam do skorzystania z oferty!
Marzec miesiącem sterylizacji
Przychodnia Weterynaryjna "Maxi" bierze udział w ogólnopolskiej akcji sterylizacji zwierząt domowych.
Akcja ma na celu popularyzację tej humanitarnej metody ograniczenia nadpopulacji zwierząt domowych – w szczególności psów i kotów.
Zadaniem Akcji jest:
- Umożliwienie Właścicielom psów i kotów zapisanie swojego pupila na zabieg w promocyjnej cenie.
- Zwiększenie świadomości właścicieli zwierząt domowych (kotów i psów) na temat ich odpowiedzialności za swoje zwierzęta i ich potomstwo.
- Pokazanie globalnego spojrzenia na nadmierne rozmnażanie się zwierząt domowych w świetle ich istniejącej nadpopulacji, bezdomności, przepełnionych schronisk, masowej i często tragicznej śmierci lub przypadków bestialskiego uśmiercania.
Ogólne zasady Akcji są następujące:
1. Akcja Sterylizacji trwa cały marzec.
2. Na standardową opieka okołozabiegową składają się: środek przeciwbólowy, zdjęcie szwów przy zabiegach przebiegających bezproblemowo. W niektórych przypadkach konieczne może być przeprowadzenie zabiegów przygotowujących zwierzę do zabiegu (np. odrobaczenie, szczepienie, odpchlenie, badania diagnostyczne) lub przeprowadzenie dodatkowego leczenia w razie nieprzewidzianych komplikacji np. uczulenia na szwy rozpuszczalne.
3. Zwierzę zapisywane przez opiekuna na zabieg powinno być w dobrym stanie zdrowia oraz odpowiednio przygotowane do zabiegu (operacji). Lekarz weterynarii ma prawo (a właściwie to obowiązek) odstąpić od przeprowadzenia wcześniej umówionego zabiegu jeżeli zwierzę będzie chore lub Opiekun odpowiednio go nie przygotuje.
4. Koszt wykonania badań pomocnych przy diagnozie stanu zdrowia zwierzęcia obciąża Opiekuna zwierzęcia (np. badania krwi, moczu, EKG, USG). Decydujące zdanie w sprawie rodzaju wykonanych badań ma lekarz, który będzie operował zwierzę.
Szczegółowy regulamin „AKCJA STERYLIZACJA 2018” znajduje się na stronie www.akcjasterylizacja.pl
Wraz z końcem marca akcja została zakończona. Dziękuję za duże zainteresowanie akcją. Bardzo się cieszę, że znalazło się tak wielu odpowiedzialnych właścicieli, którym dobro ich pupili leży na sercu i przedkładają profilaktykę nad leczeniem. W przyszłym roku podczas kolejnej edycji zapraszam wszystkich, którzy w tym roku nie zdążyli skorzystać z tej możliwości.
Przychodnia Weterynaryjna Maxi bierze udział w kampanii stop drapaniu. Celem kampanii jest uświadomienie właścicielom psów jak dużym problemem i jak dużym dyskomfortem jest uporczywy, stały świąd skóry, który towarzyszy alergiom.
Informacje na temat kampanii i o samej chorobie znajdą Państwo na stronie www.stopdrapaniu.pl
W weterynarii mamy obecnie nowoczesny lek, który hamuje objawy świądu. Do tej pory psy leczone były sterydami, które powodowały szereg działań niepożądanych. Firma Zoetis stworzyła nowy lek o nazwie APOQUEL- jest to nowatorski, pierwszy w swojej klasie inhibitor kinaz JAK. Umożliwia on bezpieczne nie powodujące jakichkolwiek skutków ubocznych nawet podczas przewlekłego stosowania leczenie świądu skóry oraz objawów klinicznych atopowego zapalenia skóry u psów.
WŚCIEKLIZNA CIĄGLE GROŹNA
Wścieklizna jest bardzo groźną śmiertelną chorobą zagrażająca zarówno naszym pupilom jak i nam samym.
1. psy obowiązkowo powinny być szczepione od trzeciego miesiąca życia. Szczepienie jest ważne rok, czyli kolejną dawkę przypominającą powinniśmy podać w dzień poprzedzający rocznicę ubiegłorocznego szczepienia. Jeśli dawkę przypominającą podamy po upłynięciu terminu ważności to nabiera ona mocy prawnej dopiero po 21 dniach.
2. koty- w Polsce nie ma obowiązku szczepienia kotów. Zachęcam jednak właścicieli tych kotów, które wychodzą na dwór by zaszczepili je przeciw wściekliźnie dla bezpieczeństwa zwierzęcia i własnego a szczególnie jeśli mają kontakt z dziećmi- Gdańsk jest otoczony pasem zieleni w postaci Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, gdzie żyją dzikie zwierzęta. Obserwuje się, że coraz więcej wolnożyjących zwierząt takich jak lisy czy nietoperze przenosi się do miasta, gdzie o spotkanie z naszymi pupilami nie trudno.
Szczepienie przeciw wściekliźnie jest wymagane jeśli planujemy zostawić swoje zwierzę w hotelu dla zwierząt lub jeśli chcemy je zabrać ze sobą w podróż zagraniczną (dotyczy zarówno psów jak i kotów oraz tchórzofretek).
W Przychodni Maxi do szczepienia przeciw wściekliźnie każdorazowo dodawana jest lyssetka, która poza tym, że jest widocznym znakiem, że zwierzę ma aktualne szczepienie to też dodatkowo ułatwia odnalezienie właściciela zwierzęcia, które się zawieruszy.
CO NALEŻY DOPEŁNIĆ GDY WYBIERAMY SIĘ ZE ZWIERZĘCIEM W PODRÓŻ ZAGRANICZNĄ?
(dotyczy psów, kotów, tchórzofretek)
Chcąc wyjechać za granicę razem ze swoim pupilem musimy dopełnić następujące formalności:
1. najpierw zaczipować zwierzę- należy to zrobić przed szczepieniem przeciw wściekliźnie. Czipowanie polega na wszczepieniu podskórnie mikrotranspondera z indywidualnym numerem. Celem czipowania jest przyporządkowanie zwierzęcia konkretnemu właścicielowi, którego dane są spisywane z dowodu osobistego lub paszportu (należy mieć dowód tożsamości przy sobie- dane te są umieszczane w bazie danych, ale są chronione i nikt postronny nie ma do nich dostępu).
2. zaszczepić zwierzę przeciw wściekliźnie- zwierzę w dniu szczepienia przeciw wściekliźnie musi być już identyfikowalne za pomocą transpondera (mieć już wszczepiony czip). Przeciw wściekliźnie szczepimy po ukończeniu przez zwierzę trzeciego miesiąca życia a potem kolejne dawki przypominające co rok (najpóźniej w przeddzień rocznicy ubiegłorocznego szczepienia). Jeśli zwierzę jest zaszczepione po raz pierwszy w życiu lub kolejna dawka była podana po terminie to dopiero po 21 dniach od szczepienia możemy ze zwierzęciem przekroczyć granicę.
3. zwierzę musi posiadać paszport- paszport możemy wyrobić w każdym momencie. Paszport mogą wydawać tylko upoważnieni lekarze weterynarii. Paszport jest drukiem ścisłego zarachowania, którego nie można niszczyć i wyrzucać samemu, którego zaginięcie należy zgłaszać lekarzowi weterynarii, który wydał paszport lub powiatowemu lekarzowi weterynarii. Wpisów do paszportu dokonywać mogą tylko lekarze weterynarii. Nie można w paszporcie dokonywać samemu żadnych korekt, skreśleń.
4. przed samym wyjazdem zwierzę musi być zbadane klinicznie- podróżować za granicę mogą tylko te zwierzęta, które są wolne od chorób zakaźnych i musi być to poświadczone wpisem do paszportu. Badania tego dokonuje się maksymalnie na 48 h przed wyjazdem a najlepiej tuż przed.
5. jest też wymagane zabezpieczenie zwierzęcia przeciwko kleszczom i echinokokozie preparatami, które są zarejestrowane przeciw tym pasożytom i musi być to poświadczone wpisem do paszportu.
Powyższe przepisy są ogólnie obowiązujące niezależnie czy wyjeżdżamy do kraju na terenie Unii Europejskiej czy do państwa trzeciego (nie należące do UE). Przy wyjeździe poza UE należy dodatkowo legalizować paszport- legalizacji dokonuje się w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii po wniesieniu opłaty.
Różne kraje mogą mieć indywidualnie zmodyfikowane wymagania i przepisy. Wymagania te są też inne w zależności od ilości przewożonych zwierząt i od celu podróży (inne jeśli zwierzę przewozimy w celu turystycznym a inne gdy w celu handlowym).
Szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu do krajów w obrębie UE znajdą Państwo w załączniku pod tekstem.
W razie wyjazdu do kraju trzeciego informacji o obowiązujących przepisach o wwozie zwierzęcia najlepiej jest zasięgnąć w ambasadzie kraju, do którego się wybieramy.
Wszystkie formalności związane z przewozem zwierzęcia towarzyszącego poza granice kraju mogą załatwić Państwo u mnie w Przychodni Weterynaryjnej Maxi.